Trenutno aktivnih Gostiju: 249 


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
©2010 Župa Presvetog Trojstva - Ludbreg |CMS: Joomla! | Base design: Siteground | Razvoj: Almahor Studio |
Proslava Presvetog Trojstva
Utorak, 17 Lipanj 2014 20:18

U nedjelju 15. lipnja proslavili smo zaštitnika naše župe Presveto Trojstvo. Proslava je započela molitvom litanija Presvetom Trojstvu kod zavjetnog kipa Presvetoga Trojstva na trgu našega grada te procesijom ovogodišnjih krizmanika s kumovima i roditeljima te ostalim župljanima. Svečano euharistijsko slavlje predslavio je mons. Alozije Petrović u koncelerbaciji sa župnikom Župe sv. Martina iz Martijanca preč. Ivanom Košutićem, župnikom preč. Josipom Đurkanom te župnim vikarom vlč. Ivicom Cuzjekom.

Na kraju misnog slavlja krizmanica Elena Crnković izrekla je prigodnu recitaciju i čestitku mons. Aloziju prigodom proslave 50. obljetnice svećeništva, a krizmanik Mario Novačić uručio mu je buket cvijeća.
Tijekom euharistijskog slavlja izrekli smo Bogu hvala i za osmogodišnje školovanje naših osmaša te molili Boga i u daljnjem njihovom školovanju i odabiru željenog životnog poziva bude s njima i uz njih.
Ljepoti zajedničke proslave zaštitnika naše župe pridonio je i svojim pjevanjem Mješoviti zbor Presvetoga Trojstva pod ravnanjem prof. Antuna Kranjčeca uz orguljsku pratnju s. M. Zvonimire Čeh.